VECTICELL® Surowce

W naszym nowoczesnym laboratorium stworzyliśmy w 100% biokompatybilny, biodegradowalny innowacyjny nośnik, który skutecznie poprawia właściwości zamkniętych substancji aktywnych - VECTICELL®.

Antycellulitowa synergia trzech składników aktywnych

CZYTAJ WIĘCEJ

Natychmiastowe łagodzenie podrażnień

CZYTAJ WIĘCEJ

Ochrona przed przeznaskórkową utratą wody

CZYTAJ WIĘCEJ

Silne działanie antyoksydacyjne

CZYTAJ WIĘCEJ

Zapobieganie efektom fotostarzenia

CZYTAJ WIĘCEJ

Pielęgnacja cery trądzikowej

CZYTAJ WIĘCEJ

Poprawa mikrokrążenia i redukcja celulitu

CZYTAJ WIĘCEJ

Pielęgnacja skóry, włosów i paznokci

CZYTAJ WIĘCEJ

Odnowa i witalność

CZYTAJ WIĘCEJ

Długotrwała regeneracja

CZYTAJ WIĘCEJ

Skoncentrowane odmłodzenie

CZYTAJ WIĘCEJ

Efektywna substancja przeciwzmarszczkowa

CZYTAJ WIĘCEJ

Nowa technologia ochrony przeciwsłonecznej

CZYTAJ WIĘCEJ

Mocne strony nośników VECTICELL®

VECTICELL® to nowoczesny system dostarczania substancji czynnych, którego budowa oparta jest na fosfolipidach. Jego wysoką skuteczność gwarantują trzy cechy:

Kompozycja lipidowa

Nośniki VECTICELL® są zbudowane z fosfatydylocholiny o standardzie farmaceutycznym, dzięki czemu doskonale wbudowują się w błony komórkowe. Są to cząsteczki w pełni biodegradowalne i biokompatybilne.

Elastyczna błona nośnika

Podwójny lub potrójny system enkapsulacji polegający na pokryciu struktur nośników związkami regulującymi elastyczność warstwy lipidowej gwarantuje wysoką przenikalność między przestrzeniami komórkowymi.

Homogeniczny rozmiar

Technologia kalibracji nośników VECTICELL® daje im powtarzalną i programowalną wielkość, co bezpośrednio wpływa na zwiększoną efektywność dotarcia do komórek skóry.

Kiedy kosmetyk jest skuteczny?

Są trzy podstawowe parametry, które charakteryzują każdy skuteczny kosmetyk:

  • Biodostępność
  • Stabilność
  • Bezpieczeństwo

VECTICELL® zwiększa efektywność w każdym z tych obszarów, co przekłada się na znaczące zwiększenie skuteczności finalnych kosmetyków.

Budowa i właściwości

VECTICELL® to nośniki zbudowane z dwuwarstwy fosfolipidowej otaczającej roztwór wodny.
Ze względu na swoją pęcherzykowatą strukturę, mogą zamykać w swym wnętrzu substancje hydrofilowe (w przestrzeni wodnej) jak i hydrofobowe (w dwuwarstwie lipidowej).

Funkcjonalność

VECTICELL® w istotny sposób wpływa na zwiększoną biodostępność substancji czynnych. Nośniki VECTICELL® charakteryzuje całkowita:

  • biokompatybilność
  • biodegradowalność
  • hipoalergiczność

Zastosowanie

Nośniki lipidowe opracowane w SyVento znajdują zastosowanie w innowacyjnych kosmetykach, suplementach diety oraz produktach leczniczych.

Właściwości nośników VECTICELL®

Rozmiar i polidyspresyjność

VECTICELL® nie przekraczają wielkości 200 nm i zachowują polidyspersyjność nie przekraczającą 0,3 PDI. Pozwala to doskonale penetrować skórę dostarczając substancję czynną tam, gdzie jej działanie jest najlepsze.

Wysoka zawartość substancji czynnych

To gwarancja skuteczności działania finalnej aplikacji, co w połączeniu z wysoką biodostępnością substancji zamkniętej w liposomach gwarantuje wyjątkową skuteczność produktów końcowych.

Kompozycja lipidowa

Jakość nośnika jest determinowana przez składniki, które zostały wykorzystane do ich budowy. VECTICELL® powstają na bazie najczystszej fosfatydylocholiny o standardzie farmaceutycznym.

Ładunek powierzchni nośnika

Pozytywny lub negatywny ładunek nadany nośnikom, w zależności od docelowej aplikacji pozwala VECTICELL® efektywnie działać w docelowym miejscu.

Produkcja

Najwyższe standardy produkcji oraz certyfikacja linii produkcyjnej w oparciu o GMP pozwala na wytwarzanie surowca o doskonałej jakości.

Deformowalna błona

Zewnętrzna warstwa cechuje się bardzo dużą deformowalnością, co poprawia dodatkowo przenikalność liposomów w przestrzeniach między komórkami skóry.